30 лист. 2014 р.

Т-84У «Оплот» - основний бойовий танк України




















Український основний бойовий танк (ОБТ) Т-84У «Оплот» створений на основі танка Т-80УД Харківським конструкторським бюро з машинобудування імені О.О. Морозова, серія - на Державному підприємстві «Завод ім. В.А. Малишева »(« Броня »№1, 2009). У травні 2009 р танк був прийнятий на постачання Збройних сил України, а його перший показ відбувся 24 серпня того ж року в Києві на військовому параді з нагоди Дня незалежності. Призначений для ведення бойових дій в різних фізико-географічних і погодно-кліматичних умовах. Відрізняється хорошими швидкісними і маневреними даними, високою прохідністю в умовах пересіченій місцевості, потужним озброєнням та іншими передовими показниками бойової ефективності.



Танк має класичне компонування: відділення управління знаходиться в носовій частині, бойове відділення - в центрі, моторно-трансмісійне відділення - в кормі.
Від прототипу танк відрізняється новою зварювально-катаної вежею, тепловізіонним прицілом, супутниковою навігаційною системою, динамічним захистом третього покоління «Ніж», комплексом оптико-електронної протидії «Варта» («Варта», в перекладі з української), цифровою системою управління вогнем , системою обліку вигину каналу ствола, допоміжним агрегатом харчування, новим двигуном потужністю 1200 к.с., більш широкими бортовими екранами для додаткового захисту бортів корпусу і ходової частини від протитанкових засобів малої дальності дії та іншими нововведеннями.




















Обертання вежі і наведення гармати на ціль здійснюються електричним і гідравлічним приводами відповідно. Вежа на 180 градусів повертається за час менш ніж в 5 секунд при швидкості обертання відносно корпусу до 40 град. / С. Захист ОБТ «Оплот» забезпечується комбінованою системою захисту (пасивна броня, вбудований динамічний захист, інші засоби), оптимізованої до умов бою із застосуванням сучасних засобів ураження танків.




















Броньовий захист включає сучасну багатошарову броню і комплект вбудованого динамічного захисту другого покоління. Пасивна броня виконана у вигляді «листкового пирога» з броньових листів і керамічних матеріалів. Вбудований динамічний захист типу «Ніж» знаходиться на передній частині корпусу та башти танка, вона ефективно протидіє кумулятивним і бронебійно-підкаліберних боєприпасів. Контейнери вбудованого динамічного захисту встановлені по бортах передньої частини корпусу, додатковий захист - між люками командира і навідника на даху вежі, а на бортах корпусу танка - широкі гумові екрани для додаткового захисту від ручних протитанкових засобів. Живучість «Оплот» підвищується комплексом оптико-електронної протидії «Варта» з системою постановки димів.




















Силова установка - дизель 6ТД-2 потужністю 1200 к.с. ефективно працює в будь-яких погодно-кліматичних умовах на різних, крім дизельного, видах палива (бензин, гас і їх сумішах) при температурі навколишнього повітря від -40 до +55 градусів Цельсія. При питомої потужності 26 к.с. / т забезпечується висока прийомистість і хороша маневреність.
Читайте також: БМ-21 "Град" (9К51) - реактивна система залпового вогню
Внутрішні (700 л) і зовнішні (440 л) паливні баки - це запас ходу в 400 км. Крім того, на кормі танка можуть бути встановлені дві бочки ємністю 200 л кожна, які, при необхідності, можуть бути легко скинуті. Повітрозабірні пристрій гарантує експлуатацію танка без збоїв в жарких і запилених умовах в обсязі 1000-кілометрового пробігу, без заміни фільтрів у разі радіоактивного зараження місцевості.




















Штатнt обладнання ОБТ Т-84У «Оплот» включає супутникову систему навігаційного забезпечення, засоби внутрішнього і зовнішнього зв'язку, допоміжний агрегат живлення (8 кВт), обладнання для підводного водіння, електричні водовідкачующих насоси, обладнання для самообкопування. При габаритних розмірах 9664x3775x276 мм, дорожньому просвіті 515 мм і масі 48 т (з екіпажем з трьох осіб і повним боєкомплектом), танк «Оплот» здатний пересуватися з максимальною (середньої) швидкістю до 70 (50) км / год по шосе (пересіченій місцевості ). Танк здатний подолати водну перешкоду глибиною 1,8 (5) м без підготовки (з підготовкою), вертикальну стінку висотою 1000 мм і траншею шириною до 2850 мм.




















Основний бойовий танк Т-84У «Оплот» оснащений гладкоствольної 125-мм гарматою, 12,7-мм зенітним і спареним з гарматою 7,62-мм кулеметами з боєкомплектом 40,450 і 1250 штук відповідно. Боєкомплект до гармати налічує 40 пострілів роздільного заряджання, з яких 28 розміщені в конвеєрі автомата заряджання, сім - в корпусі праворуч від механіка-водія і ще п'ять - у броньованому відсіку в кормовій частині башти.
Читайте також: Броньований автомобіль KRAZ SHREK ONE TC
 Як боєприпаси можуть використовуватися бронебійно-підкаліберні, кумулятивні, осколково-фугасні, керовані по лазерному променю ракети (УР). Останні гарантують поразку цілей, в тому числі завислих вертольотів, на дальностях до 5000 м. Спарений з гарматою кулемет може використовуватися навідником або командиром, а зенітний кулемет з дистанційним управлінням, встановлений на командирському люку, наводить командир у вертикальному (-5 - +70 градусів ) і горизонтальному (+ 75 градусів) секторах за курсом танка.


Немає коментарів:

Дописати коментар